„MADY BABY KROPKA KLIK!” Gianiny Cărbunariu, reż. G. Kempinsky

„MADY BABY KROPKA KLIK!” Gianiny Cărbunariu, reż. G. Kempinsky

fot. materiały organizatora

„MADY BABY KROPKA KLIK!” Gianiny Cărbunariu, reż. G. Kempinsky

Opublikowane: 29.12.2022 / Sekcja: Spektakl 

Czas wydarzenia: 18.01.2023 19:00:00

Miejsce wydarzenia: Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 85) 

Organizator: Akademicki Teatr Remont i CKS Mrowisko 

Akademicki Teatr Remont Politechniki Śląskiej serdecznie zaprasza na pierwszy spektakl w 2023 roku, czyli „MADY BABY KROPKA KLIK!” Gianiny Cărbunariu w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego! Powitajmy teATRalnie nowy rok!

Premierowe wieczory tego tytułu miały miejsce w czerwcu 2021 roku i otrzymaliśmy wiele znakomitych recenzji oraz ciepłych słów od publiczności. Spektakl ten był również prezentowany w nurcie konkursowym Tyskich Spotkań Teatralnych, a także przeszedł wstępne preselekcje do narody Złote Maski za 2021 rok.

Wstęp wolny.

  • Reżyseria: Grzegorz Kempinsky
  • Kostiumy: Ilona Kanclerz
  • Muzyka: Marcin Müller
  • Obsada: Kamila Borowiak, Katarzyna Broy, Anna Mach, Wiktoria Otorowska, Weronika Psiuk-Czerepak, Grzegorz Czerepak, Kacper Łokieć, Maciej Łyczko, Damian Rak, Mariusz Rogala

Sztuka w jednym akcie, czas trwania: około 90 minut bez przerwy

Spektakl przedstawia wstrząsające losy trojga rumuńskich emigrantów, którzy zachłyśnięci marzeniami o lepszym życiu w odległej Irlandii, próbują realizować je nie zważając na bolesne konsekwencje. W zasadzie dzieli ich wszystko, a zwłaszcza mentalność i charaktery. Na pewno jednak nie mają zamiaru wracać do biednej Rumunii i chcą zalegalizować swój pobyt w obcym kraju.

Środki, które mają przybliżyć ich do tego celu, są jednak cokolwiek podejrzane. Ponieważ nie za dobrze im się wiedzie na obczyźnie, postanawiają stworzyć stronę internetową z domowym porno, co okazuje się być nie najlepszym pomysłem... Bezwzględny alfons o knajackim usposobieniu, wrażliwy student sztuk wizualnych, który z czasem diametralnie zmienia swoje oblicze oraz marząca o wielkiej karierze młodziutka i naiwna dziewczyna to bohaterowie produkcji Remontu, która funduje widzom niesamowity kalejdoskop silnych emocji i niespodziewanych zwrotów akcji trzymających w napięciu do końca.

Uwaga: Spektakl dla widzów 16+