Czytając lalkę

Dodano: 27.08.2020 / pdf
plakat
Czas wydarzenia: 
2020-09-04 18:00 do 2020-09-30 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna

4 września o godz. 18.00 zapraszamy do sali wystawowej Biblioteki Centralnej przy ul. Kościuszki 17 na wyjątkową wystawę lalek artystycznych „Czytając lalkę”.

Niezwykła ekspozycja prezentować będzie prace 4 artystek: Klaudii Gaugier, Pauliny Kary, Małgorzaty Maćkowiak i Mirosławy Truchty-Nowickiej. Autorki tworzą lalki z materiałów tekstylnych, skór naturalnych, drewna, glinki szamotowej i porcelanowej, papier mâché, wosku pszczelego, runa wełnianego oraz elementów z metalu. Każda z artystek ma własny, niepowtarzalny styl ujawniający inne odniesienia i znaczenia.
Kolekcja Klaudii Gaugier inspirowana jest bestiariuszem z mitologii słowiańskiej, a o swoich lalkach mówi, że to nie całkiem zwierzęta i niezupełnie ludzie. Lalki Pauliny Kary są kanonem piękna w krzywym zwierciadle, potraktowanym z ironią i dystansem. Małgorzata Maćkowiak tworzy malutkie lalki przypominające żywych ludzi, a Mirosława Truchta-Nowicka papierowe lalki-rzeźby, o których mówi, że posiadają duszę.
 
Wystawa organizowana jest w ramach projektu „Lalka w teatrze życia” i potrwa do 30 września 2020 r.
Działania zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
W związku z uczestnictwem w wernisażu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

Kategorie wydarzenia: