MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR!

Dodano: 27.08.2020 / pdf
teatr Fot. B. Nitka/materiały TM
Czas wydarzenia: 
2020-08-27 09:00 do 2020-09-30 22:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w sieci
Tematyka wydarzenia: 
MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR!
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach

Teatr pod ręką, bez wychodzenia z domu, czyli kolejna odsłona projektu „MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR! w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Teatr miejski w Gliwicach w sierpniu i wrześniu, oprócz bezpośrednich spotkań z widzami w siedzibie,  cały czas przygotowuje także kolejne propozycje do obejrzenia w sieci. Na stronie internetowej  Teatru oraz na jego kanale Youtube możecie znaleźć już trzy spektakle: „Mała Syrena”, „Tuwim dla dzieci”, „Pod kolor”. Wszystkie tytuły są uzupełnione o wersję w języku migowym dla widzów niesłyszących.

Dzięki udziałowi w programie „Kultura w sieci” Teatr Miejski w Gliwicach ma możliwość dotarcia do młodych widzów ze Śląska i całej Polski bez wychodzenia z domu. Wszystko za sprawą projektu „Mamo! Tato! Włącz Teatr!”, w ramach którego mamy możliwość profesjonalnych nagrań i publikacji w internecie sześciu spektakli dla dzieci z bieżącego repertuaru. Co miesiąc pojawia się kolejny tytuł, zupełnie nieodpłatnie i bez logowania. Prezentowane są  zarówno spektakle już znane gliwickiej  widowni,  jak też tytuły zupełnie świeże. Każde z nagrań będzie dostępne w dwóch wersjach – bez i z tłumaczem migowym.

W sieci pojawiły się już trzy tytuły a za kilka dni nagrywany jest kolejny spektakl.

POD KOLOR / UNDER COLOUR – reż. Daniel Arbaczewski

 – spektakl dla najmłodszych oraz tych, którzy chcą się uczyć języków obcych. W autorskim projekcie, reżyser, Daniel Arbaczewski zabiera Was w kolorową, poduszkową przygodę, gdzie za pomocą prostych elementów, tworzonych na żywo dźwięków oraz ruchu tworzymy kolejne kolorowe światy. Wystarczy zajrzeć pod poduszkę – zajrzeć pod kolor.

Link do spektaklu: TUTAJ
wersja z tłumaczem migowym: TUTAJ

TUWIM DLA DZIECI -  reż. Jerzy Jan Połoński

To kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci naszego znakomitego poety. To spektakl bardzo muzyczny, w którym widzowie są, dosłownie,  wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane są w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.

Link do spektaklu: TUTAJ
wersja z tłumaczem migowym: TUTAJ
 

MAŁA SYRENA – reż. Martyna Majewska

Współczesna adaptacja jednej z najsłynniejszej baśni wszechczasów. Twórcy spektaklu podkreślają  siłę charakteru głównej bohaterki co skłania do zastanowienia czym we współczesnym świecie jest owa legendarna „prawdziwa miłość”. W warstwie wizualnej ogromnym atutem spektaklu są zastosowane multimedia i współczesna scenografia oparta na wyrazistej metaforze. Nasza syrena tym razem nie stara się dorównąć  disneyowskim słodkim księżniczkom. Woli zadziornie buntować się przeciw obowiązującym regułom, zachęcając inne dziewczynki do walki o marzenia i swoje miejsce na świecie.

Link do spektaklu: TUTAJ
wersja z tłumaczem migowym: (w przygotowaniu)

KOLEJNA SPEKTAKL „CHŁOPIEC Z GLIWIC” – już we wrześniu. Zapraszamy.

PROJEKT „MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR!” JEST FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY Z PROGRAMU KULTURA W SIECI.

( Źródło: materiały TM)

Kategorie wydarzenia: