XI Gliwicki Festiwal Bachowski

XI Gliwicki Festiwal Bachowski

XI Gliwicki Festiwal Bachowski

Opublikowane: 07.07.2010 / Sekcja: Kulturalne 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Kino Amok – Scena Bajka ul. Dolnych Wałów 3 

Organizator:

Koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina

Lidia Kozubek – fortepian
Gracjan Szymczak – fortepian
Orkiestra kameralna Camerata Impuls pod dyr. Małgorzaty Kaniowskiej

J.S. Bach-M. Reger – Chorał „O Mensch, bewein dein Sünde groß“
F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21, Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Koncert finałowy tradycyjnie odbywa się dokładnie w rocznicę śmierci Jana Sebastiana Bacha, ale uczcimy ją głównie muzyką Fryderyka Chopina. Tym razem fortepian już na pierwszym planie z dyskretnie tylko towarzyszącą mu orkiestrą, a więc oba chopinowskie koncerty fortepianowe. Za sprawą dwojga solistów będzie to okazja do dwóch różnych spojrzeń na muzykę Fryderyka. Koncert e-moll wykona jedna z czołowych polskich pianistek Lidia Kozubek, która, jako uczennica Arturo Benedetti-Michelangelego, reprezentuje tradycje tego wielkiego mistrza na estradach polskich i światowych. Z kolei Koncert f-moll usłyszymy w wykonaniu Gracjana Szymczaka, młodego artysty z Wrocławia, jednego z naszych kandydatów do tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. W programie koncertu znajdzie się również kompozycja patrona festiwalu - jeden z jego chorałów w transkrypcji orkiestrowej Maxa Regera, a więc Bach widziany oczami późnego romantyzmu.

XI Gliwicki Festiwal Bachowski organizowany jest przez Klub Inicjatyw Kulturalnych pod patronatem i przy wsparciu Samorządu Miasta Gliwice.

Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Dolnych Wałów 3, tel. 32/231-38-55, od wtorku do soboty w godz. od 10.00 do 18.00. W dniu koncertu sprzedaż biletów wyłącznie w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem.