XI Gliwicki Festiwal Bachowski

XI Gliwicki Festiwal Bachowski

XI Gliwicki Festiwal Bachowski

Opublikowane: 07.07.2010 / Sekcja: Kulturalne 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Kościół p.w. Wszystkich Świętych ul. Kościelna 

Organizator:

Aus der Tiefen

Julita Mirosławska – sopran
Jakub Burzyński – kontratenor, dyrygent
Mariusz Cyciura – tenor
Michał Janczak – bas
Zespół Muzyki Dawnej La Tempesta

Anonim, D. Buxtehude, Ph. H. Erlebach, Ch. Bernhard, J.S. Bach

W kościele p.w. Wszystkich Świętych, w którym festiwal gości od początku swego istnienia, prezentowana jest zwykle muzyka religijna. Także podczas tegorocznej edycji miłośników tego gatunku czeka nie lada gratka. Wystąpi zespół wokalno-instrumentalny La Tempesta z Warszawy, kierowany przez kontratenora Jakuba Burzyńskiego. „Aus der Tiefen”, czyli „Z głębokości wołam do Ciebie”, to tytuł Psalmu 130, który symbolicznie niejako oddaje charakter całej protestanckiej muzyki kościelnej. Zaproponowane przez naszych gości utwory ukażą drogę, jaką przeszła kantata protestancka od swoich początków aż do największego mistrza tej formy – Jana Sebastiana.
XI Gliwicki Festiwal Bachowski organizowany jest przez Klub Inicjatyw Kulturalnych pod patronatem i przy wsparciu Samorządu Miasta Gliwice.

Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Dolnych Wałów 3, tel. 32/231-38-55, od wtorku do soboty w godz. od 10.00 do 18.00. W dniu koncertu sprzedaż biletów wyłącznie w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem.