Od czasu do… zegara. Lekcje towarzyszące wystawie „Oblicza czasu…” w Willi Caro

Od czasu do… zegara. Lekcje towarzyszące wystawie „Oblicza czasu…” w Willi Caro

Od czasu do… zegara. Lekcje towarzyszące wystawie „Oblicza czasu…” w Willi Caro

Opublikowane: 24.05.2022 / Sekcja: Kulturalne  Warsztaty 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Willa Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) 

Organizator: Muzeum w Gliwicach 

Dlaczego starożytni wyobrażali sobie czas pod postacią węża Uroborosa, który zjada własny ogon? Co wynaleziono najpierw – wskazówkę czy wahadło? Jak czas i jego nieubłagane przemijanie ujmowano w literaturze i sztukach plastycznych na przestrzeni wieków? O której godzinie spotkać można beboka, a o której chabernicę? Na te i wiele innych pytań związanych z czasem i zegarem odpowiemy podczas zajęć towarzyszących wystawie „Oblicza czasu. Zegary z kolekcji Muzeum w Gliwicach i Muzeów Narodowych w Krakowie i we Wrocławiu”, prezentowanej w Willi Caro. Zapraszamy na nie grupy szkolne i przedszkolne od środy, 25 maja do piątku, 10 czerwca do Willi Caro. Na odkrywanie czasu i jego tajemnic czasu nie zostało nam wiele! Warto się pospieszyć!

Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od grupy, wszystkie zajęcia połączone są z wizytą na wystawie „Oblicza czasu…”. Zapisy pod numerem telefonu: 783 560 006. Lekcje odbywają się w Willi Caro w godzinach: 9.00, 10.30 i 12.00.

Tematy zajęć do wyboru:

Jaki kształt ma czas? – warsztatowe oprowadzanie po wystawie

Nie tylko o północy. Istoty magiczne na każdą porę dnia i nocy – warsztaty połączone z wizytą na wystawie

Gdy „wszystko płynie” i „nic dwa razy się nie zdarza” – o pojęciu czasu w literaturze i sztukach plastycznych na przestrzeni wieków – zajęcia połączone ze zwiedzaniem wystawy

Więcej informacji:
http://muzeum.gliwice.pl/pl/wydarzenia/od-czasu-do-zegara-lekcje-towarzy...