Nakury & DJ Barzo (Costa Rica) - KONCERT w Cechowni

Nakury & DJ Barzo (Costa Rica) - KONCERT w Cechowni

Nakury & DJ Barzo (Costa Rica) - KONCERT w Cechowni

Opublikowane: 26.05.2022 / Sekcja: Kulturalne  Koncert 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Cechownia (Nowe Gliwice)

Organizator: GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia 

Podczas europejskiej trasy 2022 usłyszymy charakterystyczne brzmienia łączące hip-hop i elektronikę, eksplorujące gatunki muzyczne takie, jak bolero, salsa, reggae, cumbia czy bossa nova - duet Nakury i Barzo zaprezentuje materiał ze swojego ostatniego krążka zatytułowanego “O”.

Live’y duetu wzbogacone są o elementy scenografii, kostiumy, wizuale i żywe instrumenty, zatopione w elektronice. Wszystko razem stwarza niepowtarzalne, imersyjne doświadczenie wypełnione hipnotyzującym basem i groovem nie pozwalającym ustać w miejscu.

Nakury to raperka i songwriterka z Kostaryki. Jej projekty muzyczne są mocno zakorzenione w sztuce grafitti, breakdance i rapie – filarach kultury hip-hopu. Nakury jest też menadżerem kultury, występuje na konferencjach, prowadzi warsztaty.

Jej utwory są silnie osadzone w zwykłej codzienności, ale jednocześnie niepostrzeżenie penetrują terytoria filozofii i surrealizmu. Nakury prezentuje w swojej muzyce perspektywę silnej kobiety z Ameryki Centralnej, która świadomie czerpie w swojej twórczości z krajobrazu pełnego społecznych kontrastów. Zadebiutowała w 2014 roku mixtapem “Rima Que Ilumina”, w 2017 wydała album “VIA” in 2017 pod labelem niezależnej wytwórni Lácteo Cósmico. Koncertowała w Ameryce Środkowej, Meksyku, USA, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Austrii. W tym roku w ramach swojej letniej trasy europejskiej zobaczymy ją również w Polsce.

Barzo to pochodzący z Kostaryki DJ i producent, mający w swojej ponad 10-letniej karierze muzycznej wiele realizacji i występów live. W swoich mixach swobodnie przemieszcza się pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi. Podczas 8-letniego pobytu w Europie jego muzykę wydawały takie wytwórnie jak Spinnin’ Records, Armada Music czy DIM MAK. Znany jest też z oficjalnych remixów takich artystów, jak Janelle Monáe, Erykah Badu, Boy George, A-Trak & Dillon i wielu innych. Dzielił scenę m.in. z Justinem Bieberem, Calvinem Harrisem, J Balvinem i Skrillex. Obecnie powrócił do Kostaryki, gdzie rozpoczyna nowy rozdział w swoim artystycznym dorobku jako szef niezależnej wytwórni Lácteo Cósmico.

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach