Artystyczne spotkania w kolorowych skarpetkach

Artystyczne spotkania w kolorowych skarpetkach

Artystyczne spotkania w kolorowych skarpetkach

Opublikowane: 13.05.2022 / Sekcja: Kulturalne  Festiwal 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5) 

Organizator: Stowarzyszenie GTW, Fundacja Tośka i Przyjaciele 

Pamiętacie fantastyczną atmosferę podczas I GLIWICKIEGO BIEGU KOLOROWYCH SKARPETEK? My tak!
Dlatego już dziś zapraszamy Was serdecznie na kolejne spotkanie w kolorowych skarpetkach.

Tym razem będzie artystycznie

Podczas pikniku rodzinnego towarzyszącego I GLIWICKIEMU BIEGOWI KOLOROWYCH SKARPETEK powstało 15 fenomenalnych prac. Wszystkie obrazy przedstawiają kolorowe skarpetki, są żywe, wesołe i bardzo oryginalne! Wszystkie są wyrazem akceptacji i szacunku wobec osób z zespołem Downa. Wszystkie zostały stworzone z wielkim zaangażowaniem i serduchem przez dzieci i młodzież.

Niech ten głos idzie w świat!

Każdy z tych obrazów może być Twój!

21 maja w Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się wernisaż i licytacja obrazów.

Dodatkowo w tym dniu czekają na Was atrakcje - zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Wydarzenie jest objęte patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Patronat medialny: Radio CCM.

Całkowity dochód ze sprzedaży obrazów oraz ze zbiórki prowadzonej podczas wydarzenia zostanie przeznaczony na półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Program wydarzenia:
21.05 | g. 10:00-12:00
Poranek dla dzieci | Nietypowe spotkanie malarskie, czyli Tośka i przyjaciele malują
Bezpłatne warsztaty malarskie dla dzieci w wieku 5-116 lat lat, podczas których poznamy tajemnicze techniki oraz nietypowe przedmioty, dzięki którym powstaną oryginalne prace. Warsztaty poprowadzi dla Was niesamowita Dominika z Mix Media. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisysar@gmail.com lub 504 676 972.
***
21.05 | g. 12:30-14:00
„Kolorowe skarpetki NIE do pary” | wernisaż i aukcja sztuki
Jednodniowa wystawa prac powstałych podczas Światowego Dnia Zespołu Downa, który obchodzony jest 21 marca. W tym roku z inicjatywy Fundacji Tośka i Przyjaciele odbył się I Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek. W jego trakcie stworzono 15 fenomenalnych prac, które znalazły się na prezentowanej wystawie. Będą one przedmiotem licytacji na rzecz Fundacji, która odbędzie się w trakcie otwarcia ekspozycji. Wstęp wolny.
***
21.05 | g. 15:00-16:00
Sztuka performatywna | Spektakl „Randka w Balatonie”
Zastanawiasz się gdzie jest tytułowy Balaton, kto i kogo zaprosił tam na randkę? Koniecznie przyjdź na komedię, aby się przekonać! Halina, Mareczek, pan Kierownik i wiele innych barwnych postaci wprowadzą Cię w błogi stan dobrego humoru. Na scenie Stacji Artystycznej Rynek ze spektaklem „Randka w Balatonie” wystąpią słuchacze Studia Aktorskiego Teatru Wit-Wit. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność przyjścia.

Dodatkowo podczas wydarzenia znajdziecie stoisko z słodkim poczęstunkiem, kawą oraz herbatą, a także animacjami dla dzieci. Udział w wydarzeniu jest darmowy.