FREEDOM FOR UKRAINE! Marinita & Orhan Agabeyli KONCERT CHARYTATYWNY (ethno-jazz)

FREEDOM FOR UKRAINE! Marinita & Orhan Agabeyli KONCERT CHARYTATYWNY (ethno-jazz)

FREEDOM FOR UKRAINE! Marinita & Orhan Agabeyli KONCERT CHARYTATYWNY (ethno-jazz)

Opublikowane: 15.03.2023 / Sekcja: Koncert 

Czas wydarzenia: 30.03.2023 19:00:00 - 30.03.2023 20:30:00

Miejsce wydarzenia: Cechownia (Gliwice, ul. Bojkowska 35a)

Organizator: GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia 

Zapraszamy na koncert charytatywny
Freedom for Ukraine! – zagrają Marinita oraz Orhan Agabeyli

BILETY – CEGIEŁKI : 30, 50 LUB 100 ZŁ (SAM-A ZDECYDUJ)
KONCERT: 30 marca, godz. 19:00

Cegiełki można zakupić tutaj: https://cechownia-gliwice.pl/wydarzenia/freedom-for-ukraine-marinita-or…

Marinita, czyli Marina Zakharova to ukraińska piosenkarka, pianistka i kompozytorka. Całe życie związana z muzyką, ukończyła wydziały teoretyczne i jazzowe Konserwatorium Charkowskiego. Marinita po mistrzowsku opanowuje technikę wokalną i fortepianową, ma barwny etniczny styl śpiewania i różnorodne techniki — od ukraińskiego śpiewu ludowego po wyrafinowaną orientalną melizmatykę z doskonałą intonacją, naturalnie operuje złożonymi rytmami. Przy tym większość jej piosenek jest śpiewana w języku ukraińskim.

Dyskografia Marinity obejmuje cztery albumy, a także udział w wielu kolaboracjach muzycznych. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych na Ukrainie, w USA, Francji, Włoszech, Niemczech, Polsce, na Węgrzech i w Izraelu. Występowała także na Majdanie podczas Pomarańczowej Rewolucji 2004 i Rewolucji Godności 2014. W latach 2015-2017 przemawiała na międzynarodowych platformach dyplomatycznych i międzyparlamentarnych w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy w Strasburgu, w Ministerstwie OBWE w Hamburgu, w HDIM OBWE w Warszawie, na Międzyparlamentarnym Spotkaniu Ukraina-Izrael w Jerozolimie.

Muzyka Marinity to połączenie wirtuozerii i piękna. To elegancki bukiet kultur różnych narodów, Ukraińców, Żydów, Azerów, Romów, w którym każdy kwiat jest niepowtarzalny, a cały bukiet jest dziełem sztuki.

Orhan Agabeyli to perkusista, nauczyciel, twórca własnej szkoły perkusyjnej i twórca własnego stylu gry na perkusji Cajon. Orhan rozpoczął naukę muzyki w wieku 15 lat. Opanował technikę samodzielnego grania na instrumentach perkusyjnych, a następnie zapisał się na wydział muzyki pop i jazz w Charkowie, gdzie uczył się gry na perkusji. Studiował także na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki, pobierał lekcje u tak znakomitych perkusistów światowej sławy jak Misirli Ahmet, Rhani Krija, Hussein Ceylan i Zohar Fresco.

Orhan bierze udział w różnych ukraińskich i międzynarodowych projektach muzycznych. W swojej karierze muzycznej brał udział w wielu festiwalach i forach muzycznych, ponadto koncertował w Europie i Azji.

Organizatorem wydarzenia jest Boris Zakharow.

Partnerem akcji jest Charitable Foundation “Human & Law”. Wydarzenie jest także wspierane przez grupę wolontariuszy World Help Ukraine.

Cały przychód ze sprzedaży biletów – cegiełek zostanie przekazany Fundacji „Man & Law” oraz inicjatywie wolontariackiej World Help Ukraine. Fundacja prowadzi 7 programów pomocowych, które funkcjonowały w 2022 roku. W niektóre programy zaangażowana jest Charkowska Grupa Praw Człowieka (HRG)

1. Pomoc humanitarna Siłom Obronnym Ukrainy
2. Wsparcie szpitali, instytucji, organizacji wolontariackich.
3. Ewakuacja ludności.
4. „Przywróćmy Ukrainie ciepło i światło”, który jest realizowany przez polską organizację WOT.
5. Ukierunkowana pomoc rodzinom, które z powodu wojny znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
6. Wsparcie w dokumentowaniu zbrodni wojennych.
7. Dostarczanie pomocy humanitarnej