Starówka - remont uliczek

Dodano: 30.03.2011 / Kategoria: Inwestycje

fot.K.Krzemiński

Dane adresowe
ulice Starówki
Gliwice

Zakończył się remont gliwickiej Starówki. 21 grudnia otwarto ul. Basztową, ostatnią modernizowaną uliczkę jednej z najbardziej urokliwych części miasta.

Remont gliwickiej Starówki rozpoczął się w 2011 r. Został podzielony na etapy, by zminimalizować utrudnienia w ruchu. Ostatnim fragmentem była ul. Basztowa, której oddanie do użytku udrożniło ul. Bytomską, Białej Bramy, Matejki, Pod Murami i Wodną.
Według planu, inwestycja o wartości około 44 mln zł miała się zakończyć w drugim kwartale 2016 r. Udało się jednak zrealizować projekt z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Gliwicka Starówka odkryła wiele historycznych niespodzianek, dlatego cała inwestycja prowadzona była pod ścisłym nadzorem archeologicznym. Jednak pomimo prowadzonych badań, nie przeszkodziło to w terminowym zakończeniu robót. Udało się dotrzymać końcowego terminu realizacji, a inwestycję przekazano do użytkowania przed czasem – tłumaczy Marek Kała, prezes zarządu Inwest-Complex.

Obecnie trwają odbiory techniczne całego zadania. Po nowym roku Inwest-Complex przystąpi do rozliczenia inwestycji, jednak już dziś gliwicka Starówka zachwyca swoim pięknem i wraz z wyremontowanym Rynkiem przyciąga nie tylko mieszkańców Gliwic, ale też gości z innych miast.

Inwestycję zrealizowało Miasto Gliwice, Inwest-Complex oraz konsorcjum firm PRUIM oraz Zakład Instalacji Budowlanych W. Szostak A. Duda.(mf)

Kategorie wizytówki: 
mapka
mapka
fot. A.Ziaja
fot. A.Ziaja
fot. A.Ziaja
mapka