Centrum Kulturalno-Sportowe ŁABĘDŹ

Dodano: 28.01.2011 / Kategoria: Inwestycje

fot. A.Witwicki

Dane adresowe
w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Partyzantów
Łabędy
Gliwice

"Łabędź" otwarty. Przyszły tłumy

– Łabędzianie nie mogli się doczekać aż inwestycja zostanie ukończona. To było nasze marzenie i dzisiaj radość jest wielka, co widać po liczbie odwiedzających – powiedziała podczas Dnia Otwartego Krystyna Sowa, radna miejska i przewodnicząca Rady Osiedlowej Łabędy.

Centrum Sportowo-Kulturalne „Łabędź” to już trzeci tego typu obiekt oddany do użytku w ostatnim czasie. Wcześniej otwarto hale widowiskowo-sportowe przy ul. Dolnych Wałów i Kozielskiej, a wkrótce gliwiczanie będą mogli korzystać z hali przy ul. Chorzowskiej. Łabędzka inwestycja o wartości ponad 16 mln zł różni się od pozostałych. W budynku przy ul. Partyzantów oprócz areny sportowej z widownią na 400 miejsc, mieści się także: sala widowiskowa z widownią dla 103 osób i z zapleczem, biblioteka z czytelnią, przestrzeń wystawiennicza, minisiłonia na tarasie oraz niezbędne zaplecze sanitarne, socjalne i magazynowe. Przygotowano także pomieszczenia dla Rady Osiedlowej i organizacji pozarządowych.
– „Łabędź” to obiekt uszyty na miarę, dostosowany do obecnych potrzeb. Myślę, że dobrze będzie służył mieszkańcom, ale wiele będzie zależało od samych łabędzian, bo to oni teraz muszą wypełnić go życiem – powiedział Zygmunt Frankiewicz, prezydent miasta podczas uroczystości otwarcia kompleksu.

Na co dzień z Centrum Sportowo-Kulturalnego korzystają uczniowie łabędzkich szkół oraz pozostali mieszkańcy.

Kategorie wizytówki: 
fot. A.Witwicki
fot. A. Ziaja
fot. A. Ziaja
fot. A. Ziaja
arch. UM Gliwice