os. Kopernika

Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach

Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach

Biblioteka dla dorosłych i dzieci usytuowana w dzielnicy Kopernika. Specjalizuje się w gromadzeniu literatury z zakresu fantastyki. W ofercie są także komiksy, czasopisma, audiobooki, filmy, gry planszowe, ksero i skaner.

Kościół pw. Matki Boskiej Kochawińskiej

Kościół pw. Matki Boskiej Kochawińskiej

Kościół jest prowadzony przez jezuitów. Jego budowę ukończono w 2001 roku. Dwupoziomowy budynek nawiązuje do stylu barokowego. Autorami płaskorzeźb na znajdującym się nad wejściem tympanonie są Tadeusz Hanejko i Mirosław Zapora. Perełką wystroju jest obraz Matki Boskiej Kochawińskiej uznawany za cudowny, który trafił do Gliwic z Kochawiny (obecnej dzielnicy Hnizdyczowa na Ukrainie).

Arena lekkoatletyczna

Arena lekkoatletyczna

Arena wyposażona jest w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku. Jest także rzutnia do pchnięcia kulą oraz do rzutu młotem i oszczepem. Zawody z widowni może obserwować pół tysiąca widzów.

Kąpielisko Leśne

Kąpielisko Leśne

To kompleks odkrytych pływalni, oferujący wiele atrakcji i świetną zabawę, a co ważne – niemal w centrum miasta. Do dyspozycji wypoczywających są: 3 pływalnie o zróżnicowanej głębokości, w tym jedna ze zjeżdżalnią, 2 brodziki i plac zabaw dla dzieci, 4 boiska do piłki siatkowej oraz punkty gastronomiczne. Atrakcyjność terenów kąpieliska nie maleje nawet po zakończeniu sezonu letniego. Jest to bowiem idealne miejsce dla spacerowiczów, biegaczy czy amatorów nordic walkingu.