Aktualności | „Zapewnienie dostępności wydarzeń społeczno-kulturalnych” - zaproszenie na spotkanie

„Zapewnienie dostępności wydarzeń społeczno-kulturalnych” - zaproszenie na spotkanie

„Zapewnienie dostępności wydarzeń społeczno-kulturalnych” - zaproszenie na spotkanie

Opublikowane: 02.12.2023 / Sekcja: Niepełnosprawność 

Organizujesz wydarzenia społeczne, sportowe lub kulturalne? Zastanawiasz jak zapewnić ich dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami? To zaproszenie jest właśnie dla Ciebie!

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS organizuje spotkanie pod tytułem „Zapewnienie dostępności wydarzeń społeczno-kulturalnych”, które poprowadzi Angelika Suchocka ze Stowarzyszenia "Cała Naprzód". Odbędzie się ono w poniedziałek 11 grudnia 2023 r. w Centrum 3.0 - Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych (ul. Studzienna 6) w godzinach 16:00-18:00.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz na stronie: https://crm.opus.org.pl/dostepnosc-wydarzenia lub mailowo pod adresem lgorczynski@opus.org.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu pod tytułem “Rozmowy 3. sektora - rozmowy o dostępności” stanowiącego przestrzeń do rozmów na tematy związane z poprawą warunków życia i funkcjonowania obywateli ze szczególnymi potrzebami, którzy są narażeni na marginalizację lub dyskryminację m.in. ze względu na niepełnosprawność lub obniżony poziom sprawności z powodu wieku czy choroby.

Organizatorzy kierują zaproszenie zarówno do już istniejących organizacji, jak również do osób, które dopiero planują założyć stowarzyszenie lub fundację.

Link do szerszej informacji

Kontakt i sprawy organizacyjne – Łukasz Gorczyński, lgorczynski@opus.org.pl, tel. 511 141 197

Organizatorem spotkań jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Patronat nad spotkaniami objęło Gliwickie Forum Organizacji Działających na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „Nie jesteś sam”. Spotkania odbywają się w ramach projektu „Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami”. Projekt jest finansowany przez program Unii Europejskiej “Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV).