Do utraty tchu

Uaktualniono: 25.02.2019 / Sekcja: / pdf
Robert Celiński „Chasing the Breath”, reż. A. Dmoch (fot. materiały promocyjne)

25 lutego w kinie Amok poznamy niezwykłego biegacza. Robert Celiński nie tylko będzie bohaterem dwóch filmów dokumentalnych, ale też porozmawia z gliwicką publicznością o swojej pasji do ekstremalnych wyzwań.

Z wykształcenia ekonomista, z zawodu informatyk, z zamiłowania biegacz – tak mówi o sobie sam Celiński. A biegacz z niego nie byle jaki – ukończył maratony na wszystkich kontynentach, również na piekielnie wymagającej Antarktydzie. Na dużym ekranie widzowie będą mogli zobaczyć go w dwóch dokumentach Adriana Dmocha. Reżyser towarzyszył biegaczowi podczas treningów i pokonywania bardzo długich i trudnych dystansów. Powstały z tego ciekawe materiały filmowe.

O godz. 19.00 w Amoku (ul. Dolnych Wałów 3) rozpocznie się projekcja „RunCamino”. Jest to zapis pierwszego w historii przebiegnięcia najstarszej drogi pielgrzymkowej w Europie – Camino del Norte. Trasa Celińskiego liczyła 885 km i wiodła z San Sebastian do Santiago de Compostela. Czy podczas morderczego wysiłku był czas na rozmyślania? Na te i inne tematy będzie można porozmawiać z Adrianem Dmochem i Robertem Celińskim.

Panowie wezmą też udział w projekcji „Chasing the Breath”, która rozpocznie się o godz. 20.15. W filmie będzie można podpatrzeć treningi przed jednym z najtrudniejszych maratonów na świecie. W surowej scenerii Himalajów Robert Celiński przygotowywał się do niemożliwego. Seans obowiązkowy – dla sportowców i tych, którzy po prostu szukają motywacji. (mm)

Tagi: